Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Projelerimiz

‘’ZEHRA‘’ KADIN SAĞLIĞI VE SPİRAL PROJESİ

Yeni Erenköy’de başlayıp bütün adada devam edip tamamlanan Zehra isimli projemizin tüm masraflarına B.I.W.K sponsor oldu. Bu kapsamda toplam 545 adet spiral 4 polikiliniğe teslim edildi ve talep edenlere smear testi uygulandı. Proje tamamlandı.

17 Eylül 2018

SURLAR İÇİ POLİKLİNİK PROJESİ

Tüm masrafı B.I.W.K tarafından karşılanarak tadilat edilecek binanın 2020 yılında açılması planlanıyor.Binada Sağlık Ocağı, Cafe ve Kadın Emeğini Güçlendirme ve Hayata geçirme çalışmaları yapılacaktır.

17 Eylül 2018

“FİLİZ” EĞİTİME DESTEK PROJESİ

Ailesinin içinde bulunduğu maddi sıkıntılar sebebi ile 1 yıl İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesindeki kaydını donduran ; -Nebihe Güleryüz’e 1 yıl boyunca B.I.W.K Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Eğitim Bursu verildi.

17 Eylül 2018

BELLAPAİS-BEYLERBEYİ ÇEMBER PROJESİ

B.I.W. Kulübü olarak çevreye katkı amacı ile Beylerbeyi bölgesindeki Beylerbeyi ( Bellapais ) çemberi olarak bilinen çember üzerine heykel ve peyzaj çalışması yapıldı.

17 Eylül 2018

ÇAĞLAYAN ÇOCUK YURDU PROJESİ

B.I.W. Kulübü olarak çağlayan çocuk yurdundaki çocuklara destek olmak amacı ile 1 sene boyunca her ay bir etkinlik yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

17 Eylül 2018

“DİLEK AĞACI” PROJESİ

“2018 yeni yıl dilek ağacı projesi” Beylerbeyi Inner Wheel Kulübü Dilek Ağacı Projesi ile Dip Karpaz ilkokulunda okuyan ve yaşları 4 ile 11 arasında değişen toplam 196 çocuğun yeni yıl dileklerini gerçekleştirildi.

17 Eylül 2018

KADIN KOOPERATİFİ PROJESİ

Bu amaç ile Komite kurulmuş olup komite çalışmaları devam etmektedir. Yine bu amaç ile 2018’de başarısını kanıtlamış Hıdırlık Kalkınma Kooperatifi ve 2019’da Urla Kooperatifi ziyaret edilip görüş alış verişi yapılmıştır.

17 Eylül 2018

“KUZEY KIBRISIN ÖNCÜ KADINLARI” KİTAP PROJESİ

Kıbrıs’ta meslek gruplarının öncülüğünü yapan kadınlara yer verilecek kitap bir arşiv niteliğinde olacaktır. Proje’nin Mart 2020 ‘de hayata geçmesi hedefleniyor.

17 Eylül 2018